Dr. Ozan KÖSEOĞLU

Dr. Ozan KÖSEOĞLU

İGA CTO

Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini sırasıyla ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve Yapı Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra İngiltere'deki Loughborough Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Teknolojileri Yönetimi dalında doktora derecesini aldı. Avrupa'da, Orta Doğu ve Avustralya'da faaliyet gösteren İngiltere'nin en büyük özel yüklenici firmasında çalıştı. Çeşitli sektörlere (enerji, konut, ticari, eğitim ve üretim) dağılan, 6 milyar dolara kadar hacmi olan büyük projelerde çalıştı.

Avrupa'da deneyimin ardından; Orta Doğu'ya bir ortak girişim için 2.9 milyar $ bütçeli Abu Dhabi Uluslararası Havalimanı-Midfield Terminal Binası (MTB) projesinde çalıştı. Bunun yanısıra; tasarım, program ve tesis yönetimi olarak Orta Doğu'daki büyük havaalanları, perakende, konut ve ticari sektör projelerinde (yaklaşık 12 milyar dolarlık program) Entegre BIM Çözümlerini yönetti ve başarıyla teslim etti.

Şu anda; IGA Direktörü olarak IGA-İstanbul Büyük Havalimanı için dünyanın en büyük BIM kapsamı ve projesini tasarımdan işletmeye kadar yönetmek ve teslim etmek üzere çalışıyor.

Proje ve değer yönetimi, tasarım yönetimi, sağlık, güvenlik ve çevre yönetimi, inovasyon ve teknoloji yönetimi, inşaatta yalın ve işbirlikçi çalışma konularında geniş deneyime sahiptir. Bu konularda çeşitli uluslararası dergi, kitap, endüstri yayınları,  konferanslar ve konuşmaları mevcuttur.

İLETİŞİM FORMU

Proje Yönetim Zirvesi Ulaşım Bilgileri

Adres:

Etiler Mahallesi Boğaziçi Üniversitesi 34337 Beşiktaş / İstanbul

Email:

info@projeyonetimzirvesi.org

Website:

projeyonetimzirvesi.com

BİZE ULAŞIN