Özcan BİÇER

Özcan BİÇER

İlke Planlama Genel Müdürü

Erzincan 1971 doğumlu Biçer, Şehir ve Bölge Planlama Lisans eğitimini 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde tamamlamış, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'de 8 sene yönetim kurulunda görev yapmıştır.

Çevre Düzeni Planı, Nazım Plan, Uygulama Planı, Kentsel Tasarım Projeleri gibi bir çok ölçekte deneyime sahip olan Biçer, son dönemde "İleri Düzey Şehircilik Uygulamaları" geliştirmek üzere Kentsel Dönüşüm ve Kentsel Yenileme Projelerine odaklanarak "Kentsel Proje Yönetimi" kavramı ile; tasarımından, fizibilitesine, uzlaşmasından, ilişki yönetimine kadar çeşitli işlevleri kapsayan projeleri hayata geçirmektedir.

Yönetici statüsünde yürüttüğü ilk profesyonel proje olan Erzincan ili Nazım ve Uygulama İmar Planı çalışmaları sırasında "Erzincan Çarşı Mahallesi Gecekondu Dönüşüm Projesi" olarak bilinen Türkiye'nin ilk deprem odaklı kentsel dönüşüm projesinin fikrini Erzincan Belediyesi ile birlikte geliştirmiştir. 2003 yılında TOKİ bu alanın projesini geliştirerek, uygulamasını yapmış ve 2008 yılında BM HABITAT tarafından 100 uluslararası proje içinden ‘Uluslararası En İyi Uygulamalar’ ödülüne layık görülmüştür.

İLETİŞİM FORMU

Proje Yönetim Zirvesi Ulaşım Bilgileri

Adres:

Etiler Mahallesi Boğaziçi Üniversitesi 34337 Beşiktaş / İstanbul

Email:

info@projeyonetimzirvesi.org

Website:

projeyonetimzirvesi.com

BİZE ULAŞIN