Sonat ÇİFTÇİOĞLU

Sonat ÇİFTÇİOĞLU

Honeywell Türkiye ve Kuzey Afrika Bölgesi Stratejik Pazarlama Lideri

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğiş bölümünden lisans diplomasını aldıktan sonra 2001 yılında Koç Üniversitesi MBA yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına S&T It Solutions firmasında başlamış daha sonra Elginkan Holding bünyesinde Emas Makine Sanayi A.Ş firmasında uzun yıllar, Proje geliştirme, Pazarlama Yönetimi, Uluslarası ticari işbirliği yönetimi görevlerinde bulunmuştur. Bir dönem BDR Thermea grubuna ait Baymak Makine Sanayi A.Ş. firmasında Satış ve Pazarlama yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra tekrar Elginkan grubunda Isıtma soğutma sistemleri ve yenilenebilir enerjiler ve enerji yönetimi konularında Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

2014 yılından itibaren Honeywell Bina Çözümleri’nde Bölge Pazarlama Müdürü olarak görev almaktadır. Bu dönem içerisinde Kuzey Afrika (Tunus, Ceayir ve Fas) bölge sorumluluğunu da yürütmüştür. 2018 yılından itibaren sorumluluk alanı Rusya, Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve İran olmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

2017 yılından itibaren özellikle Entegre bina çözümleri, bulut tabanlı sistemler, kestirimci bakım, analitik ve mobil çözümler alanında akıllı binalar temelinde B2B kurum stratejik pazarlama çalışmalarını yürütmektedir. Evli ve bir erkek çocuğu babası Sonat Çiftçioğlu, İstanbul Türkiye’de yaşamaktadır.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi – Elektronik Mühendisliği

Koç Üniversitesi – MBA

İLETİŞİM FORMU

Proje Yönetim Zirvesi Ulaşım Bilgileri

Adres:

Etiler Mahallesi Boğaziçi Üniversitesi 34337 Beşiktaş / İstanbul

Email:

info@projeyonetimzirvesi.org

Website:

projeyonetimzirvesi.com

BİZE ULAŞIN